top of page

Przepraszam, wiem, że nie dbaliśmy o bloga. Aż do dziś.

Nie żeby mi było z tego powodu przykro, po prostu nie czułem wcześniej że byliśmy gotowi na bloga z prawdziwego zdarzenia. Nie wiem na ile to wynika z ciut zaniżonej samooceny, która nota bene napędza mój rozwój, a na ile z braku pomysłów na bloga. Ale po wczorajszej publikacji portfolio na 2019 rok znajomi fotografowie dali mi do zrozumienia że chyba jednak mam coś do powiedzenia. Na blogu będę pisał o naszej pracy, o jej kulisach, plusach i minusach, o technice, sprzęcie, know-how, świetle, a nawet o fizyce kwantowej, która zaspokaja moje potrzeby wysiłku intelektualnego.

Ale dzisiaj chcę napisać dlaczego "wojciechowsky.com" to teraz dwie osoby, a nie jedna.

Nie wiem jak mają inni ludzie, ale ja, będąc fotografem, marzyłem by mieć dziewczynę ciut oderwaną od codziennego świata, o artystycznym umyśle, szukającą piękna gdzie się da.

Nie będę tu opowiadać o naszym związku z Malwiną, ale nie da się ukryć że wywarliśmy na siebie ogromny wpływ i rozwineliśmy się artystycznie będąc razem.

Pewnego dnia Malwina po prostu wzięła aparat i zaczęła fotografować razem ze mną. Oczywiście musiałem ułatwić jej kwestie techniczne, ale tylko po to by bez stresu mogła skupić się na szukaniu interesujących kadrów.


Malwina generalnie maluje i w przyszłości widzę ją jako utalentowaną malarkę, ale kto by mógł się spodziewać że ma w sobie jeszcze i spragnionego pięknych zdjęć fotografa?


Kilka miesięcy po pierwszej randce była już nie tylko moja dziewczyną, ale moją muzą i moim wsparciem.

Jej pomoc i talent są bezcenne kiedy przy jej udziale powstają zdjęcia, których jedna osoba nie będzie po prostu w stanie po prostu wykonać. Mogę bęzbłędnie rejestrować ważne momenty wiedząc że kluczowe światło jest w rękach Malwiny. To właśnie jej udział w oświetleniu wyniósł naszą pracę na nowy poziom. Rozwinę temat oświetlenia w jednym z przyszłych postów jak również wkład mojej dziewczyny w zdjęcia reportażowe, opowiadając o tym jak to jest fotografować ślub z perspektywy dwóch osób.

A tymczasem chcę zaprosić was na Instagrama Malwiny, który założyła by zaprezentować jej własne i nasze wspólne umiejętności - https://www.instagram.com/daj_aparat/


Dziękujemy i do zobaczenia ;-)


bottom of page